Pytanie z karnego: Artur Nowak

Do rozpoczęcia rundy wiosennej sezonu 2014/2015 coraz mniej czasu. Za oknem już nie ma śladu zimy, więc zawodnicy trenują na pełnych obrotach. Aby umilić naszym kibicom oczekiwanie na mecze rewanżowe, zapraszamy na wywiad z Arturem Nowakiem, nazywanym również jako AN7. Zawodnik ten, wyróżnia się długim stażem gry dla czarno-żółtych, więc zna zespół od podszewki. Nie przedłużając, zapraszamy do lektury.

Artur, przed Tobą matura - co zdajesz na maturze i jakie plany po niej?
Dokładnie, matura jest już blisko, ale od dawna się do niej przygotowuję. Będę zdawał rozszerzenie z matematyki i angielskiego. A po maturze celuję w najlepsze uczelnie w Warszawie :)

Czy będziesz opuszczał mecze na rzecz nauki do matury?
Mam nadzieję, że nie. Będę musiał dokładnie rozplanować sobie czas na naukę i czas na grę w piłkę. Nauka jest bardzo ważna, ale bardzo nie chciałbym opuszczać meczy.

Do rozpoczęcia pierwszego oficjalnego meczu pozostało kilkanaście dni - jesteście już do niego przygotowani?
Przygotowania naszej formy zaczęliśmy już od stycznia. Pomimo mrozów wytrwale przychodziliśmy na treningi i jesteśmy w 100% gotowi do poważnej gry.

Czy jesteś już całkowicie zdrowy, nie dolegają Tobie żadne kontuzje?
Wszyscy dobrze wiemy, że jestem zawodnikiem, który najczęściej ma kontuzje w zespole. Na szczęście teraz jestem w dobrej formie i z niecierpliwością czekam na drugą rundę sezonu.

Czujesz oddech konkurencji do wyjściowego składu?
Oczywiście, każdy zawodnik w naszej drużynie rozwija swoje umiejętności i w przyszłości może ktoś z rezerwowych zajmie moje miejsce w pierwszym składzie.

Jaka jest Twoja ulubiona pozycja na boisku?
Najlepiej czuję się w środku pola, będąc łącznikiem obrony z atakiem. Mogę pokazać wtedy, na co mnie naprawdę strać.

Jak skomentujesz to, że dwóch obrońców jest w czołówce klasyfikacji strzelców?
Świadczy to o tym, że nasi obrońcy są również doskonałymi strzelcami. Napastnicy mogą się czuć zagrożeni.

Kto, według Ciebie, powinien być pierwszym bramkarzem?
To trudne pytanie. Mamy dwóch świetnych bramkarzy. Szymon Jarczewski zaskakuje mnie swoimi paradami bramkarskimi. Natomiast Bartosz Tylutki jest uniwersalnym zawodnikiem, co mi bardzo imponuje, może grać na bramce jak i w polu. Jest to ogromny plus dla naszej drużyny, że mamy takich zawodników.

Kto ustala taktykę na mecze?
Taktykę na mecz ustala kapitan. Również podczas meczu, potrafimy ją zmienić w zależności od gry naszego przeciwnika.

Czy zawsze słuchacie się kapitana?
Haha nie zawsze, dlatego czasem wykonujemy coś po swojemu i dobrze nam to wychodzi, na przykład zmiany w meczu.

Co sprawia, że KS Parafia Zerzeń jest tak dobrze zgrana?
Jesteśmy zgrani dzięki wielogodzinnym treningom, na których mogliśmy poznać nawzajem swoje style gry oraz dzięki temu dostosować taktykę.

Kto tworzy dobrą atmosferę w zespole?
Wszyscy razem ją tworzymy dlatego, że jesteśmy zespołem także poza boiskiem. Przyjaźnimy się bardzo długo i dobrze się znamy. Każdy wnosi coś do zespołu, co daje wspaniałą atmosferę.

Co najbardziej podoba Ci się w zespole?
Najbardziej to, że wszyscy cieszymy się zawsze możliwością gry.

Czy piłka nożna to jest Twoja największa pasja?
Tak, jest to rzecz bez której nie mógłbym żyć. Na boisku czuję się najlepiej i o wszystkim dookoła zapominam. Jest tylko ten moment i ta jedna gra.

Utrzymacie się na szczycie Ligi PKP i W-PLPN?
Nic nigdy nie jest pewne, ale nie ukrywajmy, jesteśmy faworytami obu tych lig. A ja wierzę, że KS Parafia Zerzeń zdobędzie podwójną koronę

Który z zawodników będzie czołową postacią w nadchodzącej rundzie?
Wiadomo, że będzie to Mateusz Kurek. Ten zawodnik jest jak cisza przed burzą, nasi przeciwnicy nie będą wiedzieć co ich trafiło. Jet naszym asem z rękawa.

Czy jest szansa, że zespół pozyska sponsora?
Tego naprawdę nie wiem, było tylko dużo gadania i nic poza tym.

Jak długo grasz w zespole?
Gram w tym zespole od chwili jego założenia i dobrze pamiętam wszystkie nasze wzloty i upadki.

Z Mateuszem Kurkiem prowadzicie rywalizacje w Fifę? Jaki jest wynik tego pojedynku?
Tak, jest to zawzięta rywalizacja. Zawsze próbujemy udowodnić kto jest lepszy na zwykłym boisku jak i na wirtualnym. Na chwilę obecną jest 18 do 15 meczów wygranych dla mnie, ale wszystko może się jeszcze zmienić.

Czy masz postanowienia noworoczne i czy je wypełniasz?
No pewnie, ale to tajemnica :)

Podobno interesujesz się modelingiem? Miałeś już jakieś sesje zdjęciowe?
Hahahaha są to plotki. Jedyną sesje zdjęciową jaką miałem to były zdjęcia klasowe :)

Chłopak do wzięcia?
Tak.

Trzy aspekty, które cechują Wasz zespół to…?
Przyjaźń, zaufanie i na chaos

Na koniec seria krótkich pytań. Kto w zespole:

jest najlepszym technikiem?
Artur Kuśmider.

ma najsilniejszy strzał?
Oczywiście najsilniejsza noga ligi PKP- Bartek Tylutki.

najlepszy drybling?
Ciężko mi powiedzieć każdy potrafi coś innego.

najlepszy przegląd pola?
Tomasz Tomczykiewicz.

jest nie do przepchnięcia?
Tomasz Tomczykiewicz.

marnuje najwięcej sytuacji?
Haha nie powiem, bo mnie zabije (śmiech).

Dziękujemy za rozmowę i życzymy sukcesów na maturze jak i na boisku.

Pytania zadawali Michał Skoczek i Tomasz Tomczykiewicz.